Ako sa robí 10-dňová detoxikácia zeleným smoothie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno viete, že nárast telesnej hmotnosti zapríčiňujú viaceré faktory a jedným z nich, na ktorý sa často zabúda, je nadmerné množstvo toxínov v tele. Ak je organizmus preťažený toxínmi, namiesto spaľovania kalórií využíva energiu na to, aby sa zbavoval škodlivých látok. Inými slovami, telo nemá dostatok energie na spaľovanie kalórií. Keď telo účinne zbavíme škodlivých látok, naštartuje sa spaľovanie tukov.
Vyskúšajte, ako na vaše telo zapôsobí správna detoxikácia zeleným smoothie – určite to neobanujete.

Takáto 10-dňová očista vám doslova zmení život a zdravotný stav. Môžete si vybrať, či podstúpite úplnú očistu, alebo len čiastočnú. Úplná očista pozostáva denne z troch smoothies, občerstvenia a vody/čaju v priebehu desiatich dní. Z hľadiska zdravia a chudnutia vám poskytne najviac výhod a schudnete 4 až 7 kilogramov.

J.J.Smithová v knihe 10-dňová očista so zelenými smoothies vysvetľuje, prečo je dobrá takáto detoxikácia a ako vám pomôže. Nielenže vďaka nej schudnete, získate energiu, stratíte chuť na sladké, ale celkovo sa vám zlepší zdravotný stav.
„V priebehu 10-dňovej očisty dodáte telu kvalitnú výživu, ktorú potrebuje, a zároveň si očistíte bunky a vnútornosti od škodlivín. Vitamíny, minerály a ďalšie živiny sa budú vstrebávať efektívnejšie, bunky sa obnovia a zrazu sa budete cítiť mladšie,“ dodáva sympatická J.J.

detoxikácia smoothie

Namixujte si zdravie.

Hruškovo-ananásové smoothie
2 hrste listovej zeleniny
1 šálka ľadu
1 hruška bez jadierok
1 malé jablko bez jadierok
2 šálky nakrájaného ananásu

Čiastočná detoxikácia

Ak nedokážete zvládnuť úplnú očistu, zvoľte si čiastočnú – tá pozostáva z dvoch zelených smoothies (jeden pohár na raňajky a jeden na obed), jedného zdravého jedla na večeru, občerstvenia vo forme ovocia, orechov alebo semien a vody/čaju. Zdravým jedlom sa myslí napríklad šalát, restovaná zelenina, rybacie a kuracie mäso (grilované alebo pečené).

Čiastočná očista je plán, ktorý prostredníctvom výživných smoothies osoží vášmu zdraviu. Úbytok hmotnosti nemusí byť až tak výrazný, ale aj napriek tomu môžete očakávať, že za desať dní schudnete 2 až 5 kilogramov. Čiastočná očista je určená pre tých, ktorí nechcú alebo nemôžu podstúpiť desať dní úplnej očisty. Taktiež je ideálna pre tých, ktorí nechcú veľa schudnúť, ale iba detoxikovať svoj organizmus.

Ak ste zatiaľ nikdy neskúšali detoxikáciu a chcete očistu začať postupne, bude pre vás čiastočná očista to pravé.
Počas úplnej i čiastočnej očisty sa na desať dní musíte zriecť cukru, mäsa, mlieka, syrov, alkoholu, piva, kávy, sýtených/ nízkokalorických nápojov, polotovarov, vyprážaných jedál a potravín, ktoré obsahujú rafi nované sacharidy (napr. biely chlieb, cestoviny, šišky atď.).

Jablkovo-hroznové smoothie
2 hrste listovej zeleniny
½ šálky vody
½ šálky červeného hrozna
2 olúpané a zamrazené banány
1½ šálky mrazených jahôd

detoxikácia

Aj detoxikácia môže byť chutná:-)

Detoxikácia so zeleným smoothie

    1. PITE SMOOTHIES: Každý deň vypite tri poháre smoothies; jeden na raňajky, jeden na obed a jeden na večeru. Po dúškoch si môžete zo smoothies odpiť vždy, keď cez deň pocítite hlad. Dôležité je vypiť smoothies alebo zjesť trochu ovocia, zeleniny či orechov/semien každé tri až štyri hodiny, aby váš metabolizmus fungoval na plné obrátky. Každé smoothie by malo obsahovať 0,3 – 0,5 l tekutiny. Ráno si naraz pripravte mixovaný nápoj na celý deň, aby ste ho potom mali kedykoľvek poruke. Snažte sa ho skladovať podľa možností v chladničke.
    2. OBČERSTVITE SA: Počas celého dňa sa môžete občerstviť „hryzkaním“ jablka, zeleru, mrkvy, uhorky alebo inej chrumkavej zeleniny, ktorú máte radi. Iným občerstvením bohatým na proteíny sú napríklad natvrdo uvarené vajcia, nesladené arašidové maslo, a surové nesolené orechy a za hrsť semien.
    3. PITE VODU A DETOXIKAČNÝ ČAJ: Za deň vypite minimálne osem pohárov vody (asi 2 l) a podľa chuti detoxikačné alebo bylinkové čaje. Ráno si dajte detoxikačný čaj, pretože prečisťuje obličky, pečeň, kožu a iné orgány, ktoré pomáhajú telu zbavovať sa škodlivých látok, a tak vlastne podporuje proces detoxikácie.
    4. ČREVÁ MUSIA BYŤ V POHYBE: Pomocou jednej z dvoch metód (popísaných v piatej kapitole) podporte vyprázdňovanie hrubého čreva. Stolicu by ste mali mať jeden až trikrát denne.
    5. NEJEDZTE rafinovaný cukor, červené mäso, mlieko, syr, polotovary, vyprážané jedlá, rafinované sacharidy (biely chlieb, cestoviny, šišky a podobne) a nepite tvrdý alkohol, pivo, kávu, sýtené/nízkokalorické nápoje.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.