Najúčinnejšie prípravky v boji proti akné. Tieto odporúča bratislavský kozmetický salón IIVS

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Akné trápi ľudí rôznych vekových kategórií a mnohí sú proti nemu bezmocní celé roky. Existuje však mnoho účinných prípravkov, ktoré vám pomôžu získať čistú a zdravú pokožku. Bratislavský salón IIVS vie, ktoré prípravky vám s problémom pomôžu najlepšie.

Čistiace vankúšiky bez obsahu alkoholu

Najväčšími nepriateľmi pleti náchylnej na akné sú nevhodné kozmetické produkty a nevyčistená pokožka. Čistiť a dezinfikovať pleť sa dá celkom šetrne. Vezmite si na pomoc prípravky s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá odstraňuje odumreté bunky kože a zabraňuje upchávaniu pórov.

Čistiace vankúšiky Blemish Control Pads značky Medik8 sú k pokožke jemné a riešia zápalové procesy hneď v úvodnej fáze. Bavlnené tampóny namočené v 2 % roztoku kyseliny salicylovej môžete použiť na všetky problémové miesta na pokožke – na tvár, krk, dekolt i chrbát.

Medzi ďalšie účinné látky, ktoré čistiace vankúšiky obsahujú, patrí aj alantoín a glycerín. Pokožka po aplikácii nie je vysušená a príjemne vonia po mäte. Aj starostlivosť o problematickú pokožku môže byť príjemná.

prípravky proti akné

Zasiahnite konkrétne nedokonalosti s gélom na akné

Nič nie je horšie, ako keď sa tešíte do kina alebo na rande, no do večera sa vám na tvári objaví čerstvá vyrážka. Určite viete, že akné sa neodporúča vytláčať a nemáte sa ho ani dotýkať.

Zabojujte s nedokonalosťami pleti hneď na začiatku. S tým vám pomôže cielený gél proti akné Blemish SOS od Medik8 s rýchlym účinkom. V momente, keď spozorujete nedokonalosti pleti, potrebujete zredukovať produkciu kožného mazu, zlikvidovať baktérie a upokojiť pokožku, aby sa zmiernili zápalové procesy a začervenanie.

Prípravok Blemish SOS nie je parfumovaný, a tak nespôsobuje neželané alergické reakcie. Len čo vyrážku spozorujete, naneste na ňu gél, hoci aj cez vrstvu mejkapu. Možno ho použiť kedykoľvek počas dňa (max. 6x za 24 hodín).

Bojovníci proti akné v zložení kyselina salicylová, kyselina azelaová, kyselina diová a niacínamid vysušia premastený povrch vyrážky a proces hojenia sa urýchli.

prípravky proti akné

Antibakteriálna čistiaca pena

Značka Medik8 má vo svojom produktovom portfóliu aj produkty určené na každodennú hygienu. Čistiaca pena Clarifying Foam má antibakteriálne a exfoliačné účinky a je určená na hĺbkové čistenie pleti s cieľom redukovať tvorbu kožného mazu.

Obsahuje 2 % kyselinu salicylovú, čajovníkový olej a niacínamid, ktoré pokožku upokojujú a redukujú zápalové procesy. Nanášajte na pokožku ráno a večer a vaše akné sa stane minulosťou.

prípravky proti akné

Ďalšie tipy

Na zdravie pleti nemálo vplýva aj životný štýl a strava. Stres, nedostatok spánku, nevyvážený jedálniček, nedostatočná hygiena, ale aj nedostatočná hydratácia pokožky môžu takisto viesť ku kožným problémom.

Ak máte vážny problém s akné, je najlepšie ho konzultovať s dermatológom, ktorý vám odporučí vhodné liečebné metódy a prípravky na mieru. Pomôcť môžu i antibiotiká alebo hormonálna liečba, to už je na posúdení lekára, keďže ide o serióznu liečbu. S dávkou trpezlivosti sa však môžete aj vy dopracovať k čistej a zdravej pokožke. Držím vám palce.

TS, foto: Freepik.com, iivs.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.