9 silných a osvedčených prírodných tipov na boj proti rakovine

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Výskyt rakoviny každý rok rastie, čo je zlá správa…no zároveň máme dobrú: Slovensko má naozaj kvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie. Najčastejšie však Slovákov postihujú rakovina pľúc, prostaty a konečníka (u mužov), u žien to je rakovina prsníka. Odborníci sa jednohlasne zhodujú, že najdôležitejšia je prevencia.
Samozrejmosťou je nefajčiť, výrazne obmedziť množstvo alkoholu, chrániť sa pred rakovinotvornými látkami…a jednou z najdôležitejších preventívnych opatrení je zdravo sa stravovať. Napokon, odporúča to aj Európsky kódex proti rakoviny v prehľade 12 spôsobov, ako znížiť riziko rakoviny.
My vám prinášame 9 osvedčených prírodných tipov pre boj proti rakovine.

 

9 prírodných tipov na boj proti rakovine

Existujú prírodné stratégie, ktoré posilňujú a detoxikujú organizmus počas boja s rakovinou. Vhodné je zaradiť ich do jedálnička už ako prevenciu.

1. Pite zelenú šťavu

Choďte na farmársky trh alebo do bio obchodu a kúpte si naozaj bio zeleninu. Miestne pestované plodiny. Robte si zelené šťavy so špenátom, zázvorom, stéviou, s cviklou, zelerom, uhorkou, koriandrom, petržlenom a limetkou. Ak už zápasíte s rakovinou, ideálne čo najčastejšie, aj každý deň.
Ako totiž tvrdí Dr. Josh Axe v knihe Ketodiéta, „táto kombinácia vás môže zbaviť rakovinotvorných toxínov, ktoré sa vám hromadia v tele. Šťava je plná antioxidantov a ďalších liečivých živín, ktoré môžu posilniť schopnosť vášho imunitného systému bojovať s chorobou.”

 

2. Používajte kurkumu a ďalšie bylinky

Niekoľko laboratórnych štúdií o rakovinových bunkách naznačuje, že kurkumín má protirakovinové účinky. Jeden referát ukázal, že kombinovanie kurkumínu s chemoterapiou zmenšilo počet buniek rakoviny hrubého čreva a konečníka lepšie než samotná chemoterapia. Silné protirakovinové vlastnosti majú aj ďalšie bylinky a koreniny ako kajenské korenie, škorica, cesnak, zázvor, oregano a rozmarín. Pri varení ich hojne používajte.

kurkuma proti rakovine a zápalomPrečítajte si tiež
Kurkuma proti zápalom, pre fajčiarov aj proti rakovine.

 

3. Získavajte viac slnečného svetla a vitamínu D

Prelomová štúdia uverejnená v American Journal of Clinical Nutrition sa pozrela na 1 200 žien po menopauze a zistila, že už len po jednom roku užívania doplnku s vitamínom D3 sa riziko ochorenia na rakovinu znížilo o úžasných 77%.
Pohľadajte každodenný doplnok, ktorý obsahuje 5 000 až 10 000 IU vitamínu D, a užívajte ho s potravinami obsahujúcimi kokosový olej alebo s probiotickým nápojom ako kefír, aby ste podporili jeho absorpciu.
Doplnky s D3 optimalizujte každodenným aspoň 20-minútovým pobytom na slnku.

 

4. Používajte kadidlové a myrtové esenciálne oleje

Ukázalo sa, že tieto starodávne oleje pôsobia na ľudí s rakovinou mozgu, prsníka, hrubého čreva, pankreasu, prostaty a žalúdka. Trikrát denne si votrite oba oleje na šiju a tiež trikrát denne vypite 3 kvapky v štvrť litri vody.
Napríklad kadidlový esenciálny olej je ani najvzácnejší zo starodávnych olejov. Kadidlo je mimoriadne vyhľadávané dnešnými užívateľmi, pretože má široké použitie – podporuje imunitu, relaxáciu, zlepšuje náladu. 15 ml olej stojí okolo sto eur a užíva sa vnútorne, aj ako masážny olej, či v aromaterapii.

esenciálny olej na boj proti rakovine

 

5. Jedzte hubu reiši a žezlovku

Alebo užívajte doplnok s nimi. Existujú dôkazy, že dokážu zmenšiť nádory, posilniť imunitný systém a zmierniť nevoľnosť spôsobenú chemoterapiou. Ak užívate doplnok, dodržiavajte dávku odporúčanú na obale.
Huba reishi/reiši nazývajú aj hubou nesmrteľnosti. V tradičnej čínskej medicíne je symbolom dlhovekosti a šťastia. Posilňuje srdce proti vplyvom stresu, zlepšuje imunitný systém, zvyšuje výkonnosť tým, že do krvi privedie viac kyslíka.
Obsiahnuté látky pomáhajú organizmu prispôsobiť sa prostrediu a stresovým faktorom, napríklad vystavovanie sa toxínom, radiácii, stres z kolísania teplôt ap. Reiši pôsobí tiež protizápalovo, antibakteriálne, antioxidačne a pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

 

6. Zvýšte príjem antioxidantov superbobuľovinami

Naozaj sú liečivé a požehnaním pre vaše telo. Zjedzte každý deň porciu bobuľovín. Čučoriedky, kľukva, maliny a ostružiny patria medzi najlepšie a sú plné antioxidantov bojujúcich s rakovinou, napríklad flavanolov, antokyánov a resveratrolu.
Nesmierne vysoký obsah antioxidantov majú aj bio exotické prášky z bobuľovín ako acai, camu camu, kustovnica (goji), maqui a schizandra a predstavujú dobrý zdroj s malým množstvom cukru a sacharidov.
Primiešajte si ich do pohára s vodou aj s troškou stévie a dostanete osviežujúci nápoj.

9 prírodných tipov na boj proti rakovine - čučoriedky

 

7. Pite kostný vývar

Tento liečivý elixír z kostí a vnútorností kurčiat, hovädzieho dobytka, jahniat alebo rýb je vynikajúci zdroj kolagénu, glykosaminoglykánov a ďalších živín, ktoré pomôžu opraviť výstelku čriev. A zdravé črevné prostredie môže exponenciálne zlepšiť vaše celkové zdravie, dodáva spomínaný Dr. Josh Axe vo svojej knihe, v ktorej radí, ako zvrátiť rôzne choroby, bojovať proti zápalom a posilniť si zdravie.

 

8. Vyberajte si probiotické potraviny

Ak hovoríme o črevách, je veľmi dôležité obnoviť zdravie ich obrovskej populácie baktérií. Výskum ukazuje, že probiotické doplnky môžu pomôcť zabrániť rastu nádorov – toto zistenie dáva zmysel, pretože 80% ľudského imunitného systému sa nachádza v črevách.
Zlepšenie zdravia črevných baktérií vám môže pomôcť absorbovať viac minerálov, pričom táto schopnosť je mimoriadne dôležitá počas chemoterapie a pomôže vám získať každý gram protirakovinovej výživy. Raz alebo dva razy denne ju doplňte 50 miliardami CFU.

 

9. Modlite sa a meditujte

Alebo nájdite iné spôsoby ako zmierniť stres a podporiť pozitívnosť. Zdá sa vám táto rada pre boj proti rakovine neúčinná, malicherná, hlúpa, či čudná?
Nedajte sa zmiasť. Je ťažké vyčísliť, aké dôležité je zachovať si pozitívny postoj, keď vám zistili rakovinu. Práve vtedy potrebujete čo najviac optimizmu a pozitívnej energie, aby vaše telo dokázalo maximálne bojovať proti zákernej chorobe a neutápalo sa v sebaľútosti a plači.

Môže to byť modlitba, meditácia, pokojné prechádzky v prírode, čas strávený s rodinou, priateľmi… jednoducho chvíle, ktoré vás upokoja, spomalia, nabijú energiou. Osamote sa tento pocit neraz ťažko dosahuje, keď čelíte hrozivej chorobe.

Foto: Pixabay.com. Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.