Vymeňte antibiotiká za tajné zbrane prírody!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Biznis s antibiotikami je veľmi výnosná činnosť. A hoci čítame, či počujeme z mnohých strán, že „opatrne s antibiotikami!“, akoby sme neverili. Pokiaľ ide o syntetické antibiotiká, ich výroba je vo farmácii jedným z významných odvetví. A podobne ako v prípade cukru aj tu príslušná lobby robí, čo môže.

V lekárskych ordináciách alebo v príslušných médiách sú antibiotiká propagované ako všeliek. Táto stratégia je dlhoročná a veľmi úspešná, pretože antibiotiká dnes patria k vôbec najfrekventovanejším liekom.
Rovnako ochotne, ako ich rad lekárov predpisuje, ich pacienti konzumujú. A to aj napriek tomu, že sa mnohí z nich podvedome obávajú možných vedľajších účinkov, pretože o nich buď čítali, alebo ich predtým zažili na vlastnom tele.

Výborne o tejto problematike píšu v knihe Svet prírodných antibiotík Josef Jonáš a Jiří Kuchař. Dvaja uznávaní českí autori, ktorí už dokázali svoje kvality a menia pohľad mnohých Čechov na svoje zdravie.

 

Antibiotiká? Opatrne!

Nezabúdajte, že náš imunitný systém má celý rad možností, ako sa môže vyrovnať s baktériami, plesňami a vírusmi. Nič iné mu vlastne ani nezostáva vzhľadom na to, že sa to nimi okolo nás, v nás a v každodennej potrave len tak hemží. Príznakov, že sa v organizme niečo deje, je mnoho, od zvýšenej teploty po bolesti končatín, kĺbov alebo hlavy. Okrem pokojného režimu má človek ešte celý arzenál prostriedkov, ako imunite svojho tela pomôcť tak, aby tieto príznaky prirodzene odzneli za niekoľko dní – a bez vedľajších účinkov.

Antibiotiká by sa mali podávať len vtedy, keď to prinesie nesporné výhody. Ich nadmerné užívanie už pri ľahšom prechladnutí môže ľahko viesť k rezistencii, takže antibiotikum nebude účinné pri ťažších chorobách.
Kniha Jonáša a Kuchařa ponúka stovky návodov na terapiu celého radu problémov, počnúc ústnou dutinou a zlatým stafylokokom cez chronické zápaly a detské rotavírusovej hnačky až po vírusové ochorenia alebo ženské problémy vrátane obávanej kandidózy.
Zopár tipov vám ponúkame.

vymeňte antibiotiká za prírodné zbrane

Tajné zbrane prírody

LEVANDUĽA

Levanduľa má antibiotické, antiseptické a upokojujúce účinky a povzbudzuje pankreas pri tvorbe enzýmov. Levanduľový lieh sa môže použiť pri kŕčoch, chronických bolestiach končatín, reumatizme, natiahnutých svaloch a zápaloch kĺbov. Levanduľový kúpeľ je vynikajúci na reguláciu krvného obehu a čistí pleť pri vyrážkach, ekzémoch a akné. Levanduľový čaj je užitočný pri stavoch nepokoja, pri poruchách zaspávania, pri podráždenom žalúdku alebo pri problémoch hladkého svalstva tráviaceho traktu.

TIPY

  • Levanduľový čaj sa pripraví z dvoch čajových lyžičiek levanduľových kvetov, ktoré sa zalejú štvrť litrom vriacej vody a nechajú štvrťhodiny vylúhovať. Nálev sa užíva dvakrát denne.
  • Levanduľový bylinný ocot sa môže použiť v päťdesiatpercentnom zriedení na vtieranie do kože: 100 g levanduľových kvetov a 20 ml vínneho destilátu sa zaleje 80 ml vínneho octu a v dobre uzatvárateľnom pohári sa nechá päť dní stáť. Precedí sa a naleje do tmavej fľaše.

rastlinné antibiotikáPrečítajte si tiež
30 najúčinnejších rastlinných antibiotík.

ZÁZRAČNÁ ALOA

Aloa má celý rad liečebných účinkov – pôsobí antiviroticky, antibakteriálne, antisepticky i antimykoticky. Užíva sa vnútorne a má aj vonkajšie použitie. Posilňuje imunitu, očisťuje, zastavuje krvácanie a usmrcuje choroboplodné zárodky. Okrem toho tíši bolesti, zmierňuje horúčku a podporuje látkovú výmenu. Jej celkový efekt je zmierňujúci a zvlhčujúci.

TIP

  • Mrazená aloa na pomliaždeniny, výrony a iné kožné poranenia, na zápaly aj na opuchnuté oči sa pripraví z 20 ml čerstvého gélu, ktorý sa zmieša so 100 ml destilovanej vody a nechá sa zmraziť v igelitovom vrecku. V prípade potreby sa mrazený gél vybalí z igelitu a postihnuté miesto sa ochladzuje jeho postupným roztápaním.

aloe vera patrí medzi prírodné antibiotiká

LOPÚCH

Rastlina pôsobí proti stafylokokom vyvolávajúcim infekcie, je skvelým čistiacim prostriedkom pri kožných problémoch, akné, impetingu, plesniach, ekzémoch, lupinách, abscesoch a furunkuloch. Podávaná vnútorne podporuje látkovú výmenu a je veľmi užitočná pri diabete, dne alebo reume. V posledných rokoch sa užíva ako súčasť detoxikačných kúr, pretože napomáha pri odvodňovaní organizmu.
Pri bolestiach v hrdle, zápale ústnej sliznice a paradontóze je lopúch vhodný aj ako čaj na vyplachovanie a kloktanie.

TIPY

  • Lopúchový obklad na akné sa pripraví z 50 gramov sušeného drveného koreňa, ktorý sa nechá 20 minút mierne povariť vo vode, potom sa zleje a vlažný obklad sa prikladá na postihnuté miesta.
  • Lopúchovú tinktúru pripravíme zo sušeného koreňa a päťdesiatpercentného liehu v pomere 1:5. Po štrnásťdňovej macerácii zlejeme a užívame až 50 kvapiek trikrát denne podľa stavu choroby.

77 prírodných prostriedkov na prevenciu a liečbu nájdete v novej knihe Svet prírodných antibiotík.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.