Skvelé domáce syrové guľôčky za pár minút. RECEPT, keď príde nečakaná návšteva

Pinterest LinkedIn Tumblr +

A nielen keď príde nečakaná návšteva. Urobte si ich len tak, na desiatu, či olovrant a zamilujete si ich. Naše deti si ich pýtajú stále – tieto domáce syrové guľôčky sú totiž veľmi rýchle, stačí vám naozaj pár minút. Potrebujete v podstate len syr a trošku múky, čo väčšinou doma máte. Nič zložité ani zdĺhavé, preto je to ideálna pochúťka pre návštevu. Nemusíte sa mordovať s chlebíčkami, vymýšľať jednohubky – vyskúšajte tento recept na syrové guľôčky. Sú dokonca sýte, takže aj keď ich urobíte len pár, potešíte nielen chuťové poháriky, ale aj prázdne žalúdky 🙂

 

Recept na syrové guľôčky

fantastické syrové guľôčkyPotrebujete teda len pár surovín, základom je syr – vyberte si podľa svojej chuti. Či už gouda, ementál, je to na vás. Syrové guľôčky sú výborná pochúťka, ktorá je nadýchaná, mäkká a naozaj chutí syrovo, takže ak máte radi syr – nie je čo riešiť 🙂
Nižšie pod postupom ponúkame aj video, kde to všetko uvidíte na vlastné oči. Nasledujúce suroviny vám vyjdú na cca 20 guľôčok.

SUROVINY

  • 270 g syra
  • 3 lyžice múky
  • 10 g prášku do pečiva
  • 2 bielka z vajíčka
  • strúhanka
  • olej

 

POSTUP

recept postupOddeľte bielka od žĺtka – bielka vyšľahajte na tuhý sneh, žĺtka si odložte do chladničky na nejaký koláčik. Nebudete ich potrebovať.

recept postupMúku s práškom do pečiva preosejte do tuhého snehu z bielkov a premiešajte. Potom nastrúhajte svoj obľúbený syr a aj ten vmiešajte do zmesi. Možno sa vám bude ťažšie miešať, ale pokojne využite svoje ruky.

recept postupNásledne si vezmite kúsok z cesta a vyformujte guľôčku, asi vo veľkosti vlašského orecha. Takto urobte z celého cesta guľôčky, možno ich bude menej ako 20, možno viac – záleží od veľkosti, ktorú si zvolíte.

recept na skvelé syrové guľôčky

recept postupNasypte do hlbokého taniera strúhanku a obaľte v nej syrové guľôčky, aby ňou boli celé pokryté. Na hlbokej panvici alebo vo fritéze zohrejte olej a guľôčky tam pražte do zlatista.
Netreba im veľa stačí minútku-dve, upražia sa rýchlo a nestratia na svojej mäkkosti, vláčnosti.

recept postupVypražené guľôčky položte na servítku, aby ste ich zbavili zbytočného oleja a môžete podávať. Buď ich jete priamo, alebo si môžete k nim urobiť nejaký dresing, tatarskú omáčku, cesnakový dip ap.
Dobrú chuť!

Vyskúšajte aj ďalšie RECEPTY.superrýchly nepečený dezert

Pozrite si tento recept na syrové guľôčky vo videu:


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.