Kvalitný spánok môžete mať predsa aj vy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedna z najdôležitejších činností, ktorú robíme aj napriek tomu, že sme na jednom mieste a veľmi sa nehýbeme. Spánok je niečo ako ľudská nabíjačka energie, kedy fungujú v našom tele rôzne dôležité procesy, ktoré sú cez bežný pracovný deň spomalené či iné. Kvalitný spánok – to je nielen jeho dĺžka, ale aj to, na čom spíte.

Samotná posteľ alebo iné jej časti môžu natoľko zlepšiť alebo naopak zhoršiť váš spánok, že sa na vás po čase začnú objavovať rôzne negatívne príznaky. Hnev, podráždenosť, ospalosť a v tom horšom prípade aj vážnejšie zdravotné problémy. Nemusíte mať mnoho peňazí, aby ste spali ako v bavlnke. Treba len vedieť, kde nakupovať a čo si vyberať.

 

Každý má rád iný materiál a aj tvrdosť

To najlepšie, čo pre seba môžete spraviť, je zakúpiť si kvalitný matrac. Ten si môžete vyskúšať aj v nejakej dobrej predajni a rovno si ho tam kúpiť alebo nájsť rovnaký na internete, kde bude lacnejší. Existuje niekoľko druhov. Od rôznych materiálov cez ich hrúbku, pevnosť a samozrejme aj životnosť.

Najjednoduchšie členenie je na tvrdé a mäkké. Niekto má rád matrac trochu tvrdší, aby dokázal telo držať v rovnej polohe. Niekto zase preferuje mäkké matrace, do ktorých sa po sadnutí alebo ľahnutí prepadnú. Môže to pôsobiť tak trochu ako vodná posteľ a je to určite príjemné. Každý ale preferuje niečo iné a najlepšie každý vie, čo mu vyhovuje pre spánok, krk alebo chrbticu. Je možné, že vekom sa preferencie zmenia.

Ak sa vyznáte viac a máte špeciálne preferencie, vybrať si môžete medzi latexovými, penovými, taštičkovými alebo veľmi obľúbenými pamäťovými matracmi. Každý materiál a vnútro matraca je špecifické, vybrať by si dokázal naozaj každý. Nájsť medzi nimi môžete aj zdravotné. O nich je ale dobré si niečo zistiť pred samotnou kúpou, predsa len má každý iné nároky a rady vám budú na nezaplatenie.

V posledných rokoch sa stali obľúbeným doplnkom aj matracové chrániče, ktoré chránia pred prepustením rôznych tekutín do matraca. Je teda vhodný pre mladšie detí, starších ľudí, ale samozrejme pre každého, kto je zvyknutý tiež v posteli piť vodu alebo víno s partnerom.

kvalitný spánok a posteľ

 

Niečo, bez čoho by ste sa naozaj nezaobišli…

Ak už máte matrac kúpený, posteľ tiež, tak potrebujete jeden doplnok, ktorý síce môže byť súčasťou samotnej postele, ale nie je to pravidlo. A taktiež môžete investovať do niečoho kvalitnejšieho. Rošty môžu byť totiž dostatočne silné aj na skákanie na posteli. Aj keď sa to nezdá, ide o dôležitú vec, pretože potrebuje udržať nielen vašu váhu, ale aj váhu samotného matraca, ktorý v prípade kvality môže byť trochu priťažký.

Kvalitné rošty sú vytvorené z výborne opracovaného dreva, ktoré je dostatočne pružné a pevné, aby sa nezlomilo a taktiež, aby po čase nezačal vŕzgať.
Rošt si môžete vyberať aj na základe vyklopenia. Je možnosť kúpiť si klasický rošt s bočným otváraním, ktorý má väčšina postelí, ale taktiež je možnosť nožného výklopu, ktorý je vhodnejší na jednoduchší prístup do úložného priestoru, ale taktiež na možnosť upraviť si polohu v oblasti hlavy na niekoľko výškových polôh. Nemusíte preto spať rovno, akoby na doske, ale kľudne aj s mierne zvýšenou hlavou.

zlý spánok a 11 následkovPrečítajte si tiež
11 následkov, ktoré môže mať zlý spánok.

Nie každý má dostatok peňazí na najdrahšie výrobky, ale všetko sa dá nejako vyriešiť. Na internete je niekoľko zľavových kódov, ktoré vám pomôžu ušetriť aj nemalé finančné prostriedky. Nemusíte teda čakať na niekoľko výplat, aby ste si nasporili tak veľa peňazí. Zľava sa môže totiž vyšplhať aj na niekoľko desiatok percent a predsa len, čím skôr budete mať lepší spánok, tým skôr sa budete cítiť lepšie aj počas dňa.

— PR článok —
Foto: gpointstudio / Shutterstock.com, FotoDuets / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.