Ako sa pripraviť na jarnú jazdu bicyklom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S príchodom jari prichádza aj ideálny čas vybrať sa na prvú jazdu na bicykli po dlhej zime. Prebudenie prírody a príjemné jarné počasie sú ako stvorené pre cyklistické výlety. Aby ste si jarnú jazdu užili naplno a bezpečne, je dôležité sa na ňu správne pripraviť. V tomto článku sme si pre vás prichystali 6 tipov, ktoré vám pomôžu tento cieľ naplniť.

Výber správneho bicykla

Kľúčovým faktorom pre príjemnú jazdu je bezpochyby výber správneho bicykla. Je dôležité zvoliť model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a terénu, po ktorom plánujete jazdiť. Pre milovníkov horskej cyklistiky aj tých, ktorí preferujú pohodlnú jazdu po cyklochodníkoch, ponúkajú bicykle Orbea kombináciu kvality, komfortu a výkonu, ktorá zabezpečí nezabudnuteľný zážitok z jazdy. Zo širokej ponuky pre dospelých, ale aj pre tých najmenších si vyberie podľa svojho štýlu zaručene každý.

Oblečenie a ochranné vybavenie

Jarné počasie môže byť nepredvídateľné, preto je dôležité mať viac vrstiev a byť pripravený na všetky možné situácie. Dobre zvolené oblečenie vás ochráni pred vetrom a dažďom a zároveň zabezpečí, aby vám nebolo príliš teplo, čo môže vyústiť do nepríjemného potenia. Okrem oblečenia nezabudnite na ochranné vybavenie, ako sú prilby, rukavice a reflexné prvky, ktoré zvýšia vašu bezpečnosť. Rovnako je dôležité mať svetlá vpredu aj vzadu, v prípade, že sa často pohybujete, aj v miestach, kde sa nachádza veľa chodcov je vhodné mať zvonček.

Cyklistické doplnky pre lepší zážitok

Správne vybrané cyklistické doplnky môžu vašu jazdu výrazne zlepšiť. Medzi najdôležitejšie patria cyklistické okuliare, ktoré ochránia vaše oči pred slnkom, vetrom a hmyzom. Cyklistické okuliare Oakley v obchode sportano.sk, ponúkajú vysokú úroveň ochrany a zároveň zlepšujú viditeľnosť v rôznych svetelných podmienkach. Ďalšie doplnky, ktoré môžete zaradiť do svojej výbavy sú napríklad fľaše, držiaky, zámky, zrkadlá alebo sedačky pre najmenších.

ako-sa-pripravit-na-jazdu-bicyklom

Údržba bicykla pred sezónou

Predtým, ako sa vyberiete na prvú jazdu, je dôležité vykonať základnú údržbu vášho bicykla. Skontrolujte tlak v pneumatikách, stav bŕzd a funkčnosť prevodov. Uistite sa, že všetky komponenty sú správne nastavené a namazané. Pravidelná údržba zabezpečí, že váš bicykel bude bezpečný a jazda pohodlná. Ak ste narazili na problém, tak neváhajte kontaktovať najbližší servis, kde vám radi s vašim problémom pomôžu.

Plánovanie trás a bezpečnosť

Pri plánovaní jarných výletov na bicykli vyberajte trasy vhodné vašim schopnostiam a zručnostiam. Uistite sa, že ste oboznámení s dopravnými predpismi a pravidlami pre cyklistov. Dodržiavanie týchto pravidiel zabezpečí vašu bezpečnosť aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky. Európa je bohatá na skvelé cyklotrasy, ktoré prechádzajú nádhernou prírodou. Stačí si len vybrať a oddychovať prejazdom medzi rozkvitajúcou prírodou a vôňou lesa.

Pripravenosť na jarnú cyklistickú sezónu jednoznačne nepodceňujte, pretože vyžaduje viac ako len dobrý bicykel. Správne oblečenie, ochranné vybavenie, doplnky a údržba bicykla sú kľúčové pre zabezpečenie bezpečnej a pohodlnej jazdy. S bicyklami Orbea a cyklistickými okuliarmi Oakley získate ideálneho spoločníka pre vaše jarné dobrodružstvá. Vydajte sa, teda na cesty plné nových zážitkov a objavte krásy jari na bicykli. Kto vie, možno tentoraz počas svojich cyklistických dobrodružstiev objavíte úplne nové miesta, na ktoré sa budete chcieť vrátiť? Prajem vám skvelú sezónu!

bicykel-na-poliPrečítajte si tiež
Cyklistika – šport pre každú vekovú kategóriu.

PR článok
Foto: prostooleh / Adobestock.com a mary_markevich / Adobestock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.