Funguje „uprdelizmus“ aj vo vzťahoch? Ako si nájsť novú lásku, spriaznenú dušu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Počuli ste už o uprdelizme?
Ako už tušíte z názvu, treba mať veci „u prdele“, dívať sa na ne z nadhľadu, bez prílišných emócií a s pokojom. „Mať veci u prdele neznamená, že sa na všetko vykašlete, ani že svoje dieťa necháte rásť ako drevo v lese. Iba to značí, že zmeníte svoj uhol pohľadu a celý svoj postoj k danej veci,“ tvrdí Jan Menděl, ktorý zaviedol tento novotvar a pekne ho rozvíja v knihe Uprdelizmus.

Možno si však poviete:
„Fajn, uprdelizmus sa asi dá praktizovať v mnohých životných oblastiach, ale určite nie vo vzťahoch. To by sa z človeka stal bezcitný chrapúň.“
Nie je to celkom tak. Vysvetlíme.

 

Uprdelizmus vo vzťahoch

Výsledkom uprdelizmu vo vzťahoch nie je to, že nám na nikom nezáleží. To by sme sa stali odpojenými asociálmi, ktorí nemajú dostatočnú odvahu púšťať sa do vzťahov, a preto sa izolujú od druhých, aby im nemohol nikto ublížiť.
Výsledkom je, že milujeme ostatných ako samých seba alebo sa o to pokúšame, ale v každom okamihu si uvedomujeme, že nik nemá moc určovať, ako sa cítime, ak mu ju sami neposkytneme.

uprdelizmus vo vzťahoch

 

Ako nájsť svoju spriaznenú dušu

Honza Menděl vo svojej knihe Uprdelizmus dáva aj pár tipov ľuďom, ktorí túžia nájsť svojho životného partnera. Je dobré zaujať v tejto veci rovnaký postoj, aký opisoval pri vytýčených cieľoch: teda viem presne, čo chcem, ale je mi jedno, či to dosiahnem.

Ak ste sami a chcete si niekoho nájsť, predovšetkým okamžite prestaňte aktívne hľadať. Nájsť si partnera nie je ako hľadať džínsy, ktoré vám seknú. Tie dostanete v obchode, ale kde chcete hľadať partnera, keď ho môžete nájsť úplne všade alebo aj nikde?

Skutočne je lepšie v tejto oblasti nehľadať a skôr sa vnútorne preladiť. Všetci sme zároveň vysielače a prijímače, panuje medzi nami magnetizmus, ktorý nás buď priťahuje, alebo odpudzuje. Keď chceme pritiahnuť určitého človeka k sebe, nemusíme prvoplánovo behať po baroch, diskotékach, kluboch a zoznamkách a horúčkovito hľadať, ale musíme sa uistiť, že vysielame do sveta ten správny signál.

najčastejšia chyba vo vzťahuPrečítajte si tiež
Najčastejšie chyby vo vzťahu? To, že poľavíme a zlenivieme. 

 

Napíšte si, ako má vyzerať budúci partner

„Najlepší a najjednoduchší prístup k hľadaniu partnera: Celkom presne si vyjasnite, ako by mal váš partner podľa vás vyzerať. Ideálne je napísať si to. Uveďte charakterové aj fyzické vlastnosti, ktoré sú pre vás dôležité. Popíšte pokojne niekoľko strán, buďte v opise čo najkonkrétnejší,“ radí Honza Menděl.
Pri definovaní profilu svojho budúceho partnera vychádzajte zo svojich doterajších skúseností a sústreďte sa na veci, o ktorých naozaj viete, že sú pre vás dôležité. Potom zoznam odložte,

Teraz už môžete povedať: Toto je človek, ktorého si prajem. Je celkom nevyhnutné napísať to, nestačí si to iba povedať. Písaním to totiž dostane oveľa konkrétnejšiu formu a navyše si to sami v hlave poriadne utriedite. Od chvíle, keď tento zoznam dokončíte, budete vyžarovať jasný a čistý signál.

uprdelizmus vo vzťahoch

Honza Menděl a jeho kniha Uprdelizmus.

 

Zaklapne to do seba ako puzzle

Musíte sa postupne dostať do stavu, keď je vám so sebou dobre a cítite sa naplnení, vyrovnaní a harmonickí. Ak budete mať pocit, že je vás iba polovica a že vám niečo zásadné chýba, budete k sebe priťahovať niekoho, kto sa cíti podobne. Ak sa však stretnú dvaja ľudia, ktorí sa cítia smutne a necelistvo, nedokážu väčšinou vytvoriť vzťah, v ktorom sú láska, porozumenie a naplnenie.

Aby to človek dokázal vo vzťahu k inému, musí to najskôr vedieť vo vzťahu k sebe samému. Pokiaľ sa to nenaučí, má smolu a jeho vzťahy budú rovnako nenaplnené a neharmonické, ako je on sám. Je to smutná a drsná pravda, a keď ju pochopíte, môžete to konštruktívne využiť a začať so sebou niečo robiť.

 

Foto: LepšíDeň.sk, Noxi, FB/Honza Menděl, Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.