Ako zvládnuť keto diétu? Aké potraviny a recepty? A čo obmedzenia?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pre väčšinu ľudí, ktorí vedú už dlhý čas nezdravý spôsob života, majú po čase problém s kilami navyše, čo sa môže odzrkadliť aj na ich zdravotnom stave. Nedostatok pohybu a kalorická strava môže tiež prispieť k problémom s redukciou hmotnosti. Kilá navyše sú vonkajším prejavom zlého životného štýlu. Horšie následky si odnáša náš zdravotný stav a vnútorné orgány. Ak sa rozhodnete v správnom čase urobiť radikálne zmeny, tak môžete zlepšiť svoj vonkajší vzhľad a posilniť činnosť orgánov. Ideálnou voľbou môže byť tiež keto diéta, ktorá vás nenechá hladným.

 

Aké potraviny môžete zaradiť do svojho jedálnička?

Stravovanie počas keto diéty by sa dalo rozložiť do presne stanovenej palety potravín. Z bežnej stravy je to prechod na stravu, ktorú tvoria tuky. Po chvíli, ako sa dostanete do stavu ketózy, môžete postupne pridávať potraviny, ktoré sú bohaté na proteíny a vlákninu.
Do svojej stravy môžete zaradiť mäso, ryby, vajíčka, olivový a kokosový olej. Povolené sú tiež niektoré druhy mliečnych výrobkov, najmä tie s vyšším obsahom tukov. Vhodné sú tiež oriešky a semienka, nemusíte si tiež odopierať zelenú listovú zeleninu.

 

 Obmedzenia počas keto diéty

Každá diéta alebo celková zmena životného štýlu so sebou prináša určité obmedzenia, ktoré budete musieť dodržiavať, ak sa chcete dočkať výsledkov. Počas keto diéty by ste rozhodne mali vylúčiť zo svojho jedálnička pečivo, zemiaky, ovocie, ovocné šťavy, niektoré druhy zeleniny a ryžu. Vyvarujte sa zelenine s vysokým obsahom sacharidov, ako je kukurica alebo hrach. Rozlúčiť sa tiež môžete s prípravou cestovín. Taktiež by ste mali zabudnúť na jedlá z múky, ktoré sú počas držania tejto diéty tabu. Určite nemôžete konzumovať viac ako 50 gramov sacharidov, inak sa nedostanete do fázy ketózy.

keto diéta

 

Zaujímajte sa o osvedčené recepty

Zle nastavené diéty vám vrátia kilá navyše a môžu vás tiež pripraviť o energiu. Predtým, ako sa rozhodnete s držaním diéty, by ste si tiež mali zistiť nejaké keto recepty, ktoré si budete môcť sami doma pripraviť. Chutné sú najmä rôzne cuketové placky alebo palacinky.
Klasické raňajky, ktoré konzumujú ľudia počas keto diéty, sú vajíčka so slaninou. Môžete si k tomu pridať napríklad avokádo alebo inú prílohu v podobe zeleniny. Ak nemáte dostatok času na varenie, tak vás poteší možnosť instantnej keto diéty. Vďaka tomu si tiež ušetríte čas strávený v kuchyni.

4 recepty z cuketyPrečítajte si tiež
4 recepty z cukety: cestoviny, salsa, placky aj chlieb.

Jednotvárnosť diéty

Keto diéta nie je jednotvárna, avšak v istých smeroch budete určite pociťovať obmedzenia. V domácnosti, kde pripravujete jedlo aj pre iných členov domácnosti, môžete vidieť značné rozdiely v stravovaní. Môže to byť pre vás pokušením, ale ak si dokážete pripraviť pestrú a vyváženú stravu, tak to určite zvládnete. Pri pravidelnej konzumácii práškových jedál, budete mať tiež splnené podmienky ketózy. Nemusíte sa trápiť podrobným sledovaním potravín ani obsahom sacharidov.

Rozhodne zabudnite na hladovanie. Pri keto diéte by ste sa mali zamerať na príjem potravín, ktoré majú vyšší obsah proteínov a zdravých tukov, pričom vylúčite sacharidy. Počas zmeny stravovania budete tiež musieť vynechať ovocie a niektoré druhy zeleniny. Dbajte na prísun vlákniny a dostatok pitného režimu.

Po prísnom držaní keto diéty sa určite dočkáte zaslúžených výsledkov, ktoré sa týkajú redukcie hmotnosti. Po ťažkom a pre niektorých ľudí náročnom týždni by ste sa mali cítiť lepšie a výkonnejšie, vďaka čomu budete môcť tiež vykonávať ľahšiu pohybovú aktivitu.

— PR článok —
Foto: nadianb / Shutterstock.com, voloshin311 / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.