Prečo v lete siahnuť po čaji Matcha?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Matcha čaj sa zvykne označovať za kráľovnú, či perlu zelených čajov. Japonský obradný čaj sa udomácnil už aj na Slovensku a čoraz viac ľudí po ňom siaha – nielen v zime, ale aj v lete, pretože má viacero pozitívnych účinkov na náš organizmus. Povzbudzuje, podporuje, dodáva energiu, vďaka ktorej lepšie prežijeme aj úmorné horúčavy.
Tu je niekoľko hlavných dôvodov, prečo si dopriať čaj Matcha aj v lete.

 

matcha čaj ikonaUdrží vás zdravých

Všetci to poznáme, takmer každého slnečné lúče vytiahnu z postele a hor sa na turistiku, do prírody, či k vode. Čaj Matcha obsahuje plný rad vitamínov B, ktoré vám pomáhajú udržať si dobrú náladu, antioxidanty, ktoré vás ochránia pred chorobami a to hlavne EGCG, ktorý vám zaručene pomôže pri chrípke, nádche. Dokonca je tak silný, že môže spomaliť rast rakovinotvorných buniek.
Čaj Matcha obsahuje taktiež katechíny, ktoré posilňujú imunitný systém. Veríme, že si všetci chcete užiť krásne, teplé letné počasie v zdraví a to je jeden z dôvodov, prečo zaradiť čaj Matcha do svojho jedálnička. Veď kto by už chcel cez leto ležať chorý doma.

 

matcha čaj ikonaPre šoférov

Pre niektorých je leto spojené s niekoľkohodinovým cestovaním k moru. Veríme, že najmä pre šoférov vie byť táto cesta veľmi vyčerpávajúca, avšak čaj Matcha vám vie k energii dopomôcť.
Matcha čaj vás dokáže udržať bdelých a sústredných, lepšie ako káva. Je tomu tak z dôvodu, že čajový kofeín sa uvoľňuje omnoho pomalšie a tým pádom efekt bdelosti a sústredenosti trvá omnoho dlhšie. Efekt nabudenia z čaju Matcha trvá od 3-6 hodín.

čaj matcha - receptPrečítajte si tiež
Čaj matcha. Zdravý životabudič, ktorý vás naštartuje.

 

matcha čaj ikonaPre cestovateľov

Ak sa chystáte na dovolenku a čaká vás náročný a dlhý let, či cesta autom, alebo autobusom, máme pre vás výborného pomocníka a cestovateľa. Niekoľkohodinové cestovanie vie byť veľmi stresujúce a vyčerpávajúce. Matcha čaj vás dokáže psychicky upokojiť, obsahuje aminozlúčeninu L-theanín, ktorá vytvára upokojujúci a uvoľňujúci účinok, uvoľňuje gama aminomaslovú kyselinu, ktorá stimuluje uvoľňovanie dopamínu a serotonínu, hormóny, ktoré vás robia šťastným. Ďalším benefitom okrem navodenia stavu hlbokého pokoja, je dávka energie, ktorá vás udrží mentálne sviežich a sústredných.

 

matcha čaj ikonaNa šport

Ako sme už spomínali, katechíny (EGCG) pomáhajú zvyšovať výkon športovca. Zvyšuje maximálnu spotrebu kyslíka a väčšiu schopnosť svalov extrahovať kyslík – telo lepšie využíva kyslík pri športe. Tieto katechíny pomáhajú taktiež k lepšiemu zotaveniu z cvičenia po ťažkom tréningu. Najväčším benefitom čaju Matcha pri športe je však schopnosť zrýchliť váš metabolizmus až o 30%, čím spálite omnoho viac kalórií. Práve preto je čaj Matcha výborný nástroj na chudnutie a je často používaný pri redukčných diétach.

matcha čaj pre športovcov

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.