Čo jesť a piť, aby ste mali zázračné ráno?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zobudiť sa ráno oddýchnutý, v dobrej nálade a plný síl je mimoriadne dôležité. Ako ráno vstávate, taký budete mať deň – platí to takmer u všetkých ľudí, čo dokázali mnohé experimenty. Preto sa skúste ráno hneď dobre naladiť a vstať správnou nohou. K tomu, aby ste mali zázračné ráno, výrazne prispieva aj to, čo jete a pijete krátko po prebudení.

 

Zázračné ráno

V prvom rade nezabudnite, že trávenie potravy je jeden z procesov, ktoré v tele spotrebúvajú každý deň najviac energie. Čím väčší pokrm, tým viac potravy dáte organizmu na trávenie a tým vyčerpanejší sa budete cítiť. Ak sa hneď ráno napcháte ťažkými, mastnými a nezdravými  jedlami, krv vám nebude prúdiť do mozgu, ale do žalúdka na trávenie potravy. Tak strácate optimálnu pozornosť a sústredenosť.

„Ak chceme mať viac energie (čo chceme všetci) a ak chceme žiť zdravo a bez chorôb (čo tiež chceme všetci), potom je dôležité, aby sme prehodnotili, prečo jeme potraviny, ktoré jeme, a – to je podstatné – začali oceňovať zdravotné prínosy a energetický účinok potravín v takej miere ako chuť alebo aj viac,“ vysvetľuje Hal Elrod v knihe Zázračné ráno.
Ak chceme každý deň prekypovať energiou, aby sme mohli pracovať vo vynikajúcej kondícii a žiť dlhý, zdravý život, musíme sa rozhodnúť, že budeme jesť viac potravín, ktoré sú prospešné nášmu zdraviu, dodajú nám udržateľnú energiu a zároveň majú skvelú chuť.

ranoaPrečítajte si aj
3 tipy na rýchle, chutné a zdravé raňajky.

Čo jesť a piť?

Naučte sa ráno vypiť plný pohár vody. Hneď po prebudení, aby ste sa po celonočnom spánku znovu zavodnili a nabrali energiu. Môžete svoje zázračné ráno začať šálkou kvalitného čaju, či vlažnej vody s citrónom.

Na raňajky si dajte mliečny výrobok, proteíny, nejaké to ovocie, zeleninu a obilniny.
Z ovocia to môžu byť banány, pomaranče  a bobuľové ovocie.
Zo zeleniny je ideálna brokolica, mrkva alebo zeler.
Z obilnín toasty, tortilly, cereálie alebo aj populárne bagely.

Pokojne si dajte vajíčka. Dlhodobé štúdie ukázali, že cholesterol z vajec nezvyšuje hladinu cholesterolu v krvi. Vajíčka navyše obsahujú vitamíny, stopové prvky a minerálne látky. Odporúčaná dávka sú 4 vajcia týždenne.
Zdravé raňajky, ktoré vás naštartujú, by mali organizmu dodať proteíny, karbohydráty a malé množstvo tuku plus 3 gramy vlákniny.

zázračné ráno

Urobte si zázračné ráno a taký bude aj celý deň 🙂

Smoothie na ráno

Odborníci dokázali, že strava bohatá na živé potraviny, ako je čerstvé ovocie a zelenina, výrazne zvýši hladinu energie. Tiež zlepší mentálne sústredenie a emocionálnu pohodu. Udrží vás zdravých a ochráni pred chorobami.

„Smoothie zázračného rána som teda vyrobil zo superpotravín, ktoré obsahujú všetko, čo vaše telo potrebuje, v jednom vysokom pohári z matného skla,“ popisuje Hal Elrod vo svojej knihe. Hovorí o kompletných bielkovinách (všetkých esenciálnych aminokyselinách), antioxidantoch vzdorujúcich veku, omega-3 esenciálnych mastných kyselinách (na posilnenie imunity, kardiovaskulárneho systému a mozgovej kapacity) plus širokom spektre vitamínov a minerálov.
Použil skvelé superpotraviny: fytonutrienty v kakau (tropické bôby, z ktorých sa vyrába čokoláda) stimulujúce a dvíhajúce náladu. Maca alebo tiež žerucha peruánska, ktorá vyvažuje hladinu hormónov a dodáva dlhotrvajúcu energiu. A tiež semienka chia, ktoré posilňujú imunitu a potláčajú chuť na jedlo.
Takéto smoothie zo superpotravín vám poskytne udržateľnú energiu a skvele chutí.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.